KONTAKTY

Stuhy, s.r.o.
Bellova Ves 71
930 52 Bellova Ves
tel: +421908 269 988
info@vasestuhy.sk
FacebookNOVINKY

arr313.12.2016Milí zákazníci, pred sviatkami sme ešte posledný krát doplnili vianočné zásoby + zopár noviniek.... arr303.10.2016Doplnili sme na sklad viaceré vypredané stuhy českej výroby Dobruška :)... arr3Nájdete nás aj na facebooku!Milí návštevníci, majte po ruke info o všetkých novinkách, ktoré sa u nás objavia a navštívte nás na...

» Farebný papier zo servítky

Farebný papier zo servítky

Hľadáte zaujímavé farebné papiere na výrobu krabičiek a nikde nič? :) Vyrobte si doma svoj vlastný farebný papier, stačí mať poruke peknú servítku, ktorých je na trhu omnoho viac ako vzorovaných farebných papierov a môžte ísť nato :) A vyrobiť si farebný papier s pomocou servítky zvládne naozaj každý!

Nápad nie je náš, inšpiráciu sme čerpali z jedného žurnálu na sashe.sk - http://www.sashe.sk/Belle/journal/vyzehli-si-svoj-papier

A takto sme to robili my:

farebny papier

1. Čo sme potrebovali:

- papier, z ktorého sme neskôr chystali urobiť krabičku - použili sme obyčajný tvrdý papier veľkosti A4

- servítku resp. servítky

- potravinovú fóliu

- papier na pečenie

- žehličku

- nožnice

- dosku na pečenie - len ako podložku, aby sme to nerobili priamo na stole

- nejaký papier na podloženie tvrdého papiera kvôli ochrane dosky na pečenie - požili sme obyčajný skicár A3

 

2. Na dosku na pečenie sme položili skicár A3, naňho tvrdý papier, ktorý sme prekryli potravinovou fóliou:

 

3. Zo servítky sme oddelili jej vrchnú farebnú časť a položili ju na potravinovú fóliu:

 

4. A ideme žehliť - predtým sme ale na servítku položili ešte papier na pečenie, aby sme nežehlili priamo po servítke - nemusela by to prežiť :) Žehličku zapneme na silno (napr. na ľan) a vypneme naparovanie. Žehliť je potrebné trocha dlhšie, kým sa v podstate fólia pôsobením tepla roztaví a bude fungovať ako lepidlo medzi tvrdým papierom a servítkou:

5. A toto je už obstrihnutý krásny nový farebný papier :) Na tomto už vidno aj naznačené zhyby pre výrobu krabičky.

6. A tu už máme hotovú krabičku, Vy si samozrejme môžete vyrobiť vlastnú, krajšiu, táto je len vymyslená z hlavy, nepoužili sme žiaden návod na jej výrobu, no na internete nájdete veľa šikovných návodov na ďaleko krajšie krabičky :)

 

Podľa uvedeného zdroja je tento postup možné aplikovať aj na látky, takže ak sa niekto venuje napr. falošnému patchworku a kombinuje stuhy s látkou, tak z rovnakej látky si môže vyrobiť aj krabičku a bude mať pre svoje výtvory pripravené vskutku luxusné balenie šité na mieru :)


Neváhajte a vyskúšajte, želáme Vám veľa radosti z tvorby :)

VašeStuhy.sk

OTk1ZW